Академія інноваційного розвитку освіти

Європейський союз чекає на українських ІТ – спеціалістів

Європейський союз чекає на українських ІТ – спеціалістів

Безліч українських студентів і спеціалістів мріють знайти роботу в Європейському союзі. Скептики зауважують, що в ЄС досить високий рівень безробіття, тому українцям там «нічого ловити». Хіба що розраховувати на некваліфіковану працю – вакансії доглядальниць, сезонних працівників або різноробочих. Проте є одна сфера, стосовно якої подібний песимізм абсолютно невиправданий.

Згідно зі звітом Європейської комісії найближчим часом в ЄС очікують дефіцит 900 тисяч фахівців індустрії ІТ. Це спричинено тим, що кількість вакансій зростає набагато швидше, ніж кількість потенційних спеціалістів. Щорічна кількість випускників – «айтішників» у Європі стабільно становить близько 100 000 осіб. До того ж, рівень підготовки навіть у європейських навчальних закладах останнім часом не задовольняє роботодавців. Тому значна частина новоспечених фахівців не в змозі працевлаштуватися, або вимушені проходити додаткове навчання із врахуванням вимог компанії.

Це означає, що мотивовані і якісно підготовлені українські програмісти, системні адміністратори, фахівці з веб-дизайну, комп’ютерної графіки, комп’ютерної безпеки, тривимірної візуалізації та анімації можуть розраховувати на безпроблемне працевлаштування у європейській компанії.

Однак, українські студенти, які поставили метою працевлаштування в Європейському союзі, потребують розуміння вимог європейських роботодавців, експертного володіння іноземними мовами, незалежної оцінки власної професійної підготовки, налагодження зв’язків з майбутніми наймачами ще під час навчання.

У зв’язку з цим Європейською фундацією навчань та сертифікації (CEASC), Бидгощ, Польща у березні 2015 року заплановано навчально – ознайомчу практику «Трансфер інновацій. Вихід на ринки ЄС» для студентів сфери ІТ, яка відбудеться у польському Лодзі.

 В рамках проекту учасники матимуть можливість:

·         Зустрітися із представниками  Університету Інформатики (WSIiU)

·         Прослухати лекції на тему: «Покоління Y на ринку праці», «Академічна мобільність студентів європейських вишів (програма ERASMUS +)»

·         Відвідати академічне місто та бюро кар’єр WSIiU, MicrosoftITAcademy, завод компанії DELL та фірму комп’ютерного дизайну

·         Поспілкуватися  зі студентами з України на тему: «Студентське життя в Польщі: можливості та труднощі»

Після проходження навчально – ознайомчої практики студенти набагато краще орієнтуються у вимогах європейських роботодавців і, як правило, набагато відповідальніше підходять до подальшого навчання, переконавшись у реальності перспективи працевлаштування в ЄС. Інтенсивно вивчають мови, складають персональні програми саморозвитку та освіти, приймають рішення про продовження навчання в Європі. І, звичайно, добиваються поставлених цілей!

Інформація з сайту BusinnesWeek Стажування за кордоном

Skip to toolbar