Академія інноваційного розвитку освіти

Комп’ютерні ігри у навчальному процесі

Комп’ютерні ігри у навчальному процесі

На сьогодні інтерактивний метод навчання тісно пов’язаний з використанням інформаційних технологій. Сучасні шкільні кабінети все частіше обладнуються мультимедійною технікою, яка при розумному використанні здатна привнести в заняття елементи новизни, підвищити інтерес школярів до набуття знань, допомогти вчителю реалізувати у навчанні сучасні ігрові методи, що особливо актуально для початкової школи.

Однин з найбільш важливих напрямків пов’язаний із застосуванням у навчальному процесі саме комп’ютерних ігор. Гра займає найбільшу питому вагу в спілкуванні учнів з різними девайсами. Переваги комп’ютерної гри пов’язують зазвичай з підвищенням мотивації, стимулювання ініціативи і творчого мислення, залученням у навчальну діяльність практично всіх учнів, придбанням ними досвіду співпраці і системних уявлень, «структуруванням знань», які можуть застосовуватися в різних областях, їх об’єднанням в складну і збалансовану картину світу.

Але потрібно завжди оцінювати оптимальне співвідношення між ігровими та неігровими формами комп’ютерного навчання. При частому використанні гри відбувається «насичення» і підтримувати мотивацію стає все важче. Також, проблемою є відбір змісту навчального матеріалу, що підлягає засвоєнню за допомогою комп’ютера. Вирішення цього завдання є прерогативою педагогів та методистів, які чітко усвідомлюють необхідність опори на теорію засвоєння.

Впровадження комп’ютерів вимагає також осмислення форм навчання. Слід моделювати в навчальних програмах діяльність вчителя та учнів як спільну, що найбільше відповідає цілям розвиваючого навчання.

Українські розробники весь час оновлюють ринок навчальних комп’ютерних програм. Один із цікавих он-лайн ресурсів, що відносно недавно з’явився у мережі – це UniversiNet. Ось, що пишуть розробники проекту про себе:

«Можливість навчатися в ігровому форматі носить назву Edutainment. Цей новий спосіб обміну знаннями поступово підкорює весь світ. Ось і ми побудували невеликий портал, на якому збираємося розміщувати ігри-уроки, а з часом відкриється майстерня, в якій кожен зможе зібрати урок-гру саме так, як вважає за потрібне. Одним словом, головне завдання UniversiNet – дати тобі можливість в зручний час і в комфортному місці отримувати сучасні знання, які будуть доступні в будь-якій точці світу. Ми хочемо, щоб освіта була якісною і доступною, тому весь контент нашого порталу абсолютно безкоштовний.»

Зазначений ресурс пропонує навчальні комп’ютерні ігри з різних навчальних предметів та для різного віку, навчальне відео та інструмент для створення інтерактивних дистанційних уроків UniMaster.

Зайдіть на ресурс http://universinet.org/games, ознайомтесь з його можливостями та спробуйте використати у своїй навчальній діяльності.

2 1

Skip to toolbar