Академія інноваційного розвитку освіти

Результати навчально-практичного семінару: поширення нових педагогічних технологій та методів використання ІКТ для покращення ефективності навчання та обмін досвідом

Результати навчально-практичного семінару: поширення нових педагогічних технологій та методів використання ІКТ для покращення ефективності навчання та обмін досвідом

З 2 по 7 лютого 2015 р. на базі Університету менеджменту освіти (м. Київ) відбувся навчально-практичний семінар в рамках науково-педагогічного проекту «Підготовка керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів до роботи за інноваційними освітніми технологіями «Академія інноваційного розвитку освіти».

Лекторами на навчально-практичний семінарі виступали не лише кваліфіковані викладачі Академії, а й представники провідних IT-компаній України та видавництв.

Перед слухачами семінару виступила представник видавництва «Шкільний світ» Ірина Стратілат, яка ознайомила з періодичними виданнями та новинками педагогічної літератури. Тепер, в газеті «Початкова освіта» започаткована рубрика «Академії інноваційного розвитку освіти», в якій слухачі та викладачі зможуть надрукувати власні матеріали та розробки. Першим матеріалом в цій рубриці, буде інтерв’ю зі педагогічним працівниками, які присутні на цьому заході.

Представники компанії Panasonic провели навчальний тренінг з використання різних  типів проекторів в навчально-виховному процесі, на якому розглядалось дуже важливе питання впровадження здоров’язберігаючих технологій, а саме вплив проекторів на здоров’я учнів, оптимальний час використання подібних пристроїв на уроці та інше. Компанія Panasonic ознайомила слухачів з умовами та запросила  до участі в Міжнародному фестивалі педагогічних ідей  «Ideas for Education», який проводиться з метою підтримки та поширення досвіду створення та проведення мультимедійних уроків, з використанням сучасного ІКТ обладнання – комп’ютерів, проекторів, інтерактивних дошок, мікрофонних систем та інше.

Велику зацікавленість викликали тренінги від лауреата Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013» у номінації «Інформатика» Ольги Коршунової, яка ознайомила з методикою навчання інформатики в початковій школі, представила програмне забезпечення для використання у курсі “Сходинки до інформатики”, та поєднання викладання інформатики та англійської мови.

Програма заходу була насиченою та різнобічною. Перед учасниками були представлені такі інноваційні проекти: бізнес-симуляція ViAL +, та ІІ Всеукраїнський бізнес-турнір “Стратегія фірми-2015”;  Expertus: Школа, як експертно-правова система спеціально для керівника загальноосвітнього навчального закладу, що забезпечує необхідною інформацією для оперативного та правильного розв’язання будь-яких управлінських завдань; Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» та багато інших.

У рамках навчальних занять “Академії інноваційного розвитку освіти” слухачі завітали до представництва компанії Epson в Україні та познайомилися з новітніми технологіями для освіти: інтерактивними ультрафокусними проекторами, документ-камерами, різноманітними пристроями для друку та ін. Також відвідали Новопечерську школу – інноваційний навчальний заклад України, який забезпечує якісну та сучасну освіту європейського рівня.

Науково педагогічні працівники, які були слухачами семінару, взяли за основу досвід роботи Академії для впровадження роботу закладів післядипломної педагогічно освіти.

Закінчився семінар творчою зустріччю за круглим столом, під час якого було підведено підсумки, слухачі висловили побажання на майбутнє, особливо гострим стояло питання участі педагогів України у розробці законодавчих актів з питань освіти та участь у громадському обговоренні відповідних документів.

Захід був організований на виконання Програми спільної діяльності Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України на 2014-2016 роки.

Skip to toolbar