Академія інноваційного розвитку освіти

Фінансова грамотність як запорука соціальної та економічної безпеки

Фінансова середа нашої особистості враховує власні фінанси, банківська система, пенсійна система і є нашою середою життя. Громадяни багатьох країн світу мають мінімальний рівень обізнаності та навичок управління своїми коштами. Україна не є виключенням. Останнім часом спостерігаються спроби приватних фінансових установ залучати громадян до програм фінансової грамотності (наприклад, школа юніора Приватбанку), а також визнання державою необхідності покращення рівня обізнаності населення у цій галузі. 

Одначе, проблемою є відсутність системного підходу до розвитку компетенції населення різних вікових груп у галузі фінансової грамотності та низький рівень мотивації громадян змінити таке становище, який вмотивовано нерозумінням того, як зазначені навички та знання можуть сприяти поліпшенню ситуації, а також недовірою населення до фінансових установ. 

Завдання навчального тренінгу: 

  1. Формування базових фінансових знань (життя в борг, покупка в кредит, філософія грошового добробуту), приймати свідоме фінансове рішення щодо управління власними коштами(накопичення та інвестування).
  2. Питання пенсійного забезпечення (чи потрібна пенсія?) досвід зарубіжний країн. Отримання пасивного доходу та можливість дострокового виходу на пенсію.
  3. Розуміння фінансових ризиків та банківських продуктів. Коли потрібно починати заощадження. Бюджетування. Податки та заробітна платня. 

Учасники тренінгу дізнаються:  

  • як складати бюджет фінансового здоровя (власного,сімейного, дитини);
  • як розрізняти «поганий» борг від «звичайного» борга;
  • базові захисти від фінансового шахрайства (обираємо банк або іншу фінансову установу);
  • інструментами економії та заощадження коштів в сучасних умовах;
  • як підготуватись до пенсії(забезпечити власну економічну стабільність) не враховуючи державні виплати.

 

Skip to toolbar