Академія інноваційного розвитку освіти

МАЛОВІДОМІ ЖІНКИ-КОМПОЗИТОРКИ В ІСТОРІЇ СВІТОВОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ: правдиві історії непомітних талантів

МАЛОВІДОМІ ЖІНКИ-КОМПОЗИТОРКИ В ІСТОРІЇ СВІТОВОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ: правдиві історії непомітних талантів

Цільова аудиторія: піаністи,  концертмейстери, викладачі фортепіанних відділів і кафедр,  викладачі  інших виконавських напрямів, які прагнуть розвиватися у своїй професії, студенти, учні.

Спікер, автор та розробник вебінару: Молчанова Тетяна Олегівна, професор, доктор мистецтво-знавства, завідувач кафедри концертмейстерства Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка

Анотація

Пропонується  захопливий екскурс в історію музичної культури  та  знайомство в з  композиторською, виконавською творчістю  та культурно-просвітницькою діяльністю жінок-композиторок різних країн  періоду XVI-XІX ст. Яка мета цієї історичної подорожі? Переконана, що більшість з них вам невідома, як свого часу була невідомою і мені. Але музика прекрасна, жінки талановиті. Щиро  сподіваюся, що у кожного з  вас виникне бажання залучити твори цих композиторок до своєї педагогічної та виконавської практики.

Завдання навчального тренінгу:

 1. Познайомити широкий загал з жіночим  композиторським мистецтвом, яке  належить до найменш вивчених у музикознавстві саме через гендерну політику тих часів.
 2. Визнати, що в українському музикознавстві допоки не існує ґрунтовних напрацювань, присвячених жіночій композиторській творчості.
 3. Обрати твори, які стануть у нагоді у педагогічній та концертно-виконавській практиці.

Результати:

Учасники тренінгу дізнаються про тернистий  життєвий і виконавській  шлях жінок-композиторок,  про те, що фах композитора впродовж багатьох століть  асоціювався лише з представниками чоловічої статі, та  жінки-композиторки, які досягли вищих сходинок композиторського Олімпу та відомі широкому мистецькому загалу –  явище виняткове. З чим це пов’язано? Якими складними шляхами змінювалося? Що багатьом з них довелося пережити?

Вміння та навички, які слухач отримає на тренінгу:

 • слухач поповнить свої знання щодо творчості жінок-композиторок різних історичних періодів;
 • почує твори жінок-композиторок;
 • зможе залучити твори цих композиторок для впровадження у навчальний курс не лише класу концертмейстерства, класів сольного та камерного співу, інструментальних класів, а й класу фортепіано музичних  закладів молодшої, середньої та вищої навчальної ланки з метою збагачення репертуару,  розширення світоглядних орієнтирів  і, ширше – загальної   картини розвитку світової музичної культури та виконавства. 

УВАГА!

 • Запису даного вебінару не буде.
 • Участь платна (без отримання сертифікату) – 50 грн.
 • Участь та сертифікат про підвищення кваліфікації (3 год, кредит ЄКТС – 0,1) – 200 грн.
 • Матеріали тренінгів розсилатися учасникам не будуть.
 • Щодо нотного матеріалу – особиста домовленість з автором тренінгу.

Програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти

 

Подати заявку


Організаційний внесок за участь у вебінарі (без отримання сертифікату), що триває 1,5 години – 50 грн.

Участь у вебінарі + сертифікат підвищення кваліфікації (3 академічні години, кредит ЄКТС – 0,1) – 200 грн.

Оплатити онлайн

Документи ТОВ «Академія Інноваційного розвитку освіти» (сертифікати, свідоцтва тощо), як суб’єкта підвищення кваліфікації, зараховуються у підвищення кваліфікації, оскільки вони повністю відповідають вимогам пункту 13Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників”, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України №800 від 21.08.2019 р., і набув чинності 03 вересня 2019 року.


Графік вебінарів Графік проведення тренінгів та майстер-класів ОСВІТНІЙ WEEKEND    

Skip to toolbar