Академія інноваційного розвитку освіти

Завершилася Всеукраїнська літня школа у Верховині АІРо-Карпати-2021

Завершилася Всеукраїнська літня школа у Верховині АІРо-Карпати-2021

З 27 липня по 03 серпня 2021 року Академія інноваційного розвитку освіти на базі гостинного двору “Кільце Карпат” в с. Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківської області провела Всеукраїнську літню школу у Верховині АІРо-Карпати-2021, на якій збулися мрії багатьох учасниць навчання.

Учасниками Літньої школи були представники різних областей України, серед них працівники закладів післядипломної педагогічної освіти, керівники, методисти, вчителі закладів освіти та медичні працівники.

В програмі роботи Літньої школи було розглянуто питання з удосконалення змісту навчального процесу в закладах освіти, оптимізації структури та організаційних форм освітньої діяльності, розвитку економічних і управлінських механізмів, застосування в освітньому процесі інноваційних інформаційних освітніх технологій, впровадження інтерактивних методів навчання, сучасного навчально-методичного забезпечення тощо. Також були організовані окремі навчальні тренінги для вчителів інфрматики з тематики: «Вступ до об’єктно-орієнтованого програмування на Java» та «Вступ до Android-програмування».

Попереднє вивчення питання інноваційного проєктування навчального процесу; проблем, запитів та потреб сучасних педагогів підвищує ефективність навчального процесу. Тренінги, майстер класи та практичні заняття, що проведені сертифікованими тренерами та вчителями-експертами, зокрема: Озерян Ольгою Леонідівною (науковий співробітник Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України) та Сергієм Михайловичем Іщеряковим  (кандидат технічних наук, доцент ІТ-кафедр Державного університету телекомунікацій, Приватного університету IT-STEP University, Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника) в рази підвищує ефективність навчального процесу. Головним завданням школи було підготовка керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів до роботи за інноваційними освітніми технологіями.

Участь у тренінгах Ольги Озерян надала можливість отримати базові навички використання інтелектуальних інструментів універсального застосування в аналізі ситуацій і проблем, у прийнятті рішень, плануванні діяльності, навчанні. 

Під керівництвом тренера Озерян Ольги Леонідівни учасники ознайомлюватися з ключовими аспектами та інструментарієм використання інтелектуальних технологій в практиці управління. Навчилися виокремлювати ключові проблеми, які насправді потребують вирішення, здійснювали пошук ефективних альтернатив. Освітні команди розпочали написання проєктів навчилися швидко та ефективно збирати та оцінювати інформацію, формулювати проблему, її ознаки, виявляти в проблемі традиційні підходи та суперечності, формувати альтернативні погляди на проблему, гарантовано продумувати нові ідеї і пропонувати оригінальні варіанти вирішення проблем, визначати ефективні інтелектуальні інструменти для вирішення проблем у педагогічній управлінській практиці.

Методику навчання “обернений клас” активно використовував тренер Сергій Іщеряков. Уже на першому занятті кожний із слухачів написав простеньку програму мовою Java. Це корисно та захоплююче для тих, хто цікавиться програмуванням.

В процесі навчання учасники активно брали участь в обговоренні актуальних питань, розповідали про свої погляди на використання інновацій в освіті, ділилися накопиченим досвідом та корисними порадами. 

Під час проведення навчальних курсів, майстер-класів та тренінгів учасники школи вчилися та вчили один одного, робили відкриття і самовдосконалювалися. Обговорювалося створення спільних проєктів, завдяки яким, спільно можемо допомогти дітям бути щасливими у навчанні та успішними у дорослому житті. Після завершення заходу учасникам було вручено сертифікати про підвищення кваліфікації.

Після насичених навчальних днів – подорож карпатськими присілками, де відновлювалися сили учасників та загострювалися первісні відчуття свободи.

Дякуємо нашим слухачам за активну участь та бажання подальшого особистісного розвитку!

Велика подяка адміністрації гостинного двору “Кільце Карпат” в с. Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківської області, керівнику проєкту Тамарі Пушкарьовій нашим тренерам: Озерян Ользі та Сергію Іщерякову за плідну співпрацю та чекаємо на спільну реалізацію проєктів!

Слідкуйте за оголошеннями та приєднуйтесь до наступних продуктивних навчальних заходів для педагогічної громадськості!

Skip to toolbar