Академія інноваційного розвитку освіти (АІРо)

МОН та компанією «Майкрософт Україна» підписано рамкову угоду щодо програмного забезпечення ВНЗ

МОН та компанією «Майкрософт Україна» підписано рамкову угоду щодо програмного забезпечення ВНЗ

МОН та компанією «Майкрософт Україна» підписано рамкову угоду щодо програмного забезпечення ВНЗ

3 лютого 2015 року за участю заступника Міністра освіти і науки Андрія Гевка, заступника директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Пушкарьової Тамари Олексіївни, генерального директора «Майкрософт Україна» Надії Васильєвої відбулася прес-конференція з нагоди підписання рамкової угоди між Міністерством освіти і науки України та компанією «Майкрософт Україна» з метою сприяння реформі вищої освіти та створення умов для легального використання програмного забезпечення у адміністративних та навчальних процесах вищих навчальних закладів.

У прес-конференції також взяли участь президент Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Андрій Мелешевич, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк, директор інформаційного центру Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Олександр Костюк, керівник відділу по роботі з закладами освіти і науки компанії «Майкрософт Україна» Ольга Свириденко, представники ІІТЗО Гущина Наталья та Коломоєць Галина.

Співпраця між Міністерством освіти і науки України та компанією «Майкрософт Україна» розпочалася у 2003 році, коли відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння.

У листопаді 2013 року був підписаний Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та компанією «Майкрософт Україна» на 2013-2018 роки. Документ передбачає проведення низки освітніх ініціатив у закладах дошкільної, середньої та вищої освіти.

За час реалізації спільної програми було досягнуто позитивні зміни, які сприяли модернізації сучасної освіти у сфері впровадження сучасних методик використання інформаційно-комунікаційних технологій освітянами, у запровадженні компетентнісного підходу, у формуванні та оцінці навичок XXI століття.

Під час прес-конференції заступник Міністра освіти і науки України Андрій Гевко повідомив, що рамкова угода була підписана наприкінці грудня 2014 року. Він також зазначив, що цією угодою передбачено надання знижки 50% вищим навчальним закладам на платні ліцензійні програмні продукти. «Різноманітні ІТ-сервіси дадуть можливість університетам впроваджувати дистанційну форму навчання, використовувати у своїй роботі хмарні технології, завдяки яким університети більш ефективно надаватимуть освітні послуги», – підкреслив Андрій Гевко.

За словами заступника Міністра, використання зазначених сервісів навчальними закладами відбуватиметься за їхнім власним бажанням.

Як повідомив Андрій Гевко, Міністерство освіти і науки завжди виховуватиме культуру поваги до права на інтелектуальну власність розробників. «Саме з поваги до чужих розробок починається особисте зростання: якщо не поважати чужі права на індивідуальну власність, то ніхто не поважатиме твої особисті права», – наголосив заступник Міністра освіти і науки.

Генеральний директор «Майкрософт Україна» Надія Васильєва повідомила, що угода дає можливість отримати безкоштовний доступ для студентів та ВНЗ до хмарних технологій, які є наразі найбільш сучасною платформою для використання ресурсів, взаємодії між студентами та викладачами, пілотних проектів.

За словами Надії Васильєвої, компанія пропонує свободу вибору інтерфейсу, з яким працюватиме користувач програм Майкрософт.

Під час конференції ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк наголосив на важливості застосування ІТ-технологій у навчальному процесі та зазначив, що завдяки належному програмному забезпеченню спілкування в університеті перейшло у цифровий формат, що дозволяє ефективно організувати навчання та зекономити кошти.

У свою чергу, президент Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Андрій Мелешевич наголосив, що сьогодні необхідно широко застосовувати інноваційні програмні продукти, завдяки яким можна зберігати великий масив інформації, а також організовувати дистанційну форму навчання.

Захід було організовано та проведено співробітниками  МОН та ІІТЗО за підтримки «Майкрософт Україна».

AR8_9417

Перейти до панелі інструментів