Академія інноваційного розвитку освіти

Літня школа інноваційного проектування Workshop в рамках науково-педагогічного проекту «Академія інноваційного розвитку освіти»

Літня школа інноваційного проектування Workshop в рамках науково-педагогічного проекту «Академія інноваційного розвитку освіти»

Під час своїх виступів Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич неодноразово зазначала про особливу роль учителя та його підготовку до реформування освіти. «Ми хочемо створити можливість і альтернативний вибір для вчителя здійснювати підвищення кваліфікації по модулях, розширити їх можливості в цьому напрямку, адже нова українська школа не може відбутися без учителя», – наголошує Міністр.

З цією метою в Україні реалізуються освітні проекти, результати досліджень яких направлені на пошук ефективних методів навчання впродовж життя, що сприятимуть підвищенню професійної майстерності та загальної культури керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів, розвитку їх ініціативи й творчості, активізації роботи по впровадженню в практику інноваційних технологій та передового досвіду і, внаслідок цього, підвищенню ефективності навчально-виховного процесу в навчальних закладах України.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 22.05.2014 № 632 «Про проведення науково-педагогічного проекту «Підготовка керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів до роботи за інноваційними освітніми технологіями «Академія інноваційного розвитку освіти», та розробленої програми, організовується серія навчальних курсів, майстер-класів та тренінгів для освітян.

Протягом п’яти днів на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася друга Літня школа інноваційного проектування Workshop проекту «Академія інноваційного розвитку освіти», активними учасниками якої були вчителі, методисти та управлінці.

Попереднє вивчення питання інноваційного проектування навчального процесу; проблем, запитів та потреб сучасних педагогів підвищує ефективність навчального процесу. Тренінги, майстер класи та практичні заняття, що проведені науковцями відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, а також поєднання практичних знань сертифікованих тренерів та вчителів-експертів, зокрема: Артур Кочарян (координатор програми «Школи – новатори», сертифікований тренер Microsoft), Іван Іванов (засновник Центру нової освіти, сертифікований учитель-експерт Microsoft, автор інноваційної методики дистанційного навчання), Іван Стромило (вчитель інформатики «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради», сертифікований учитель-експерт Microsoft) та благодійної діяльності бізнес-компаній, таких як «Panasonic» в Україні, Bristar, «Epson Europe B.V.» в рази підвищує ефективність навчального процесу. Головним завданням школи було підготовка керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів до роботи за інноваційними освітніми технологіями.

Захід проходив в форматі «запитання-відповідь», учасники активно брали участь в обговоренні актуальних питань, розповідали про свої погляди на використання інновацій в освіті, ділилися накопиченим досвідом і корисними порадами. Особливо гаряче обговорення відбулося під час презентацій інтерактивного сучасного обладнання, методів і технологій їх використання у навчально-виховному процесі. Вчитель Очеретинської опорної школи Донецької області, Ліснівська Тетяна, наголосила, що для інклюзивного навчання інтерактивна дошка ЮніМастер є життєвою необхідністю. Використання подібних розробок дозволило б діткам з особливими освітніми потребами в повному обсязі засвоювати навчальний матеріал.

Під час проведення навчальних курсів, майстер-класів та тренінгів учасники школи вчилися та вчили один одного, робили відкриття і самовдосконалювалися. Обговорювалося створення спільних проектів, завдяки яким, спільно можемо допомогти дітям бути щасливими у навчанні та успішними у дорослому житті. Після завершення заходу учасникам було вручено сертифікати та подяки адміністрації навчальним закладам, які підтримують бажання своїх працівників підвищувати свій фаховий рівень.

Дякуємо всім учасникам та співорганізаторам! Особлива подяка керівництву ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України та працівникам Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримку та допомогу у проведенні  другої Літньої школи інноваційного проектування Workshop.

Навчатися в такому форматі не тільки приємно, а й більш ефективно, тому що неформальне спілкування сприяє відкритості до нового. Інноваційне проектування навчального процесу з використанням новітніх технологій викликає зацікавленість педагогічних працівників. Питань багато, але є рішення й технології, які працюють! Слідкуйте за оголошеннями та приєднуйтесь до наступних продуктивних навчальних заходів для педагогічної громадськості!

Skip to toolbar