Фінансова середа нашої особистості враховує власні фінанси, банківська система, пенсійна система і є нашою середою життя. Громадяни багатьох країн світу мають мінімальний рівень обізнаності та навичок управління своїми коштами. Україна не є виключенням. Останнім часом спостерігаються спроби приватних фінансових установ залучати громадян до програм фінансової грамотності (наприклад, школа юніора Приватбанку), а також визнання державою необхідності покращення рівня обізнаності населення у цій галузі.
Одначе, проблемою є відсутність системного підходу до розвитку компетенції населення різних вікових груп у галузі фінансової грамотності та низький рівень мотивації громадян змінити таке становище, який вмотивовано нерозумінням того, як зазначені навички та знання можуть сприяти поліпшенню ситуації, а також недовірою населення до фінансових установ.
Завдання навчального тренінгу:
- Формування базових фінансових знань (життя в борг, покупка в кредит, філософія грошового добробуту), приймати свідоме фінансове рішення щодо управління власними коштами(накопичення та інвестування).
- Питання пенсійного забезпечення (чи потрібна пенсія?) досвід зарубіжний країн. Отримання пасивного доходу та можливість дострокового виходу на пенсію.
- Розуміння фінансових ризиків та банківських продуктів. Коли потрібно починати заощадження. Бюджетування. Податки та заробітна платня.
Учасники тренінгу дізнаються:
- як складати бюджет фінансового здоровя (власного,сімейного, дитини);
- як розрізняти «поганий» борг від «звичайного» борга;
- базові захисти від фінансового шахрайства (обираємо банк або іншу фінансову установу);
- інструментами економії та заощадження коштів в сучасних умовах;
- як підготуватись до пенсії(забезпечити власну економічну стабільність) не враховуючи державні виплати.